تبلیغات
ساکنان آسمان - مروری بر کارنامه ی هسته ای دولت یازدهم
تاریخ : چهارشنبه 7 مرداد 1394 | 11:37 ب.ظ | نویسنده : ساکنان آسمان


بنده قصد تخریب یا بالا بردن کسی رو ندارم
فقط جهت مرور گذشته و ثبت درتاریخ


آیا میدانید آقای جلیلی در مذاکرات هسته ای ماموریت داشت تا اعضای ۱+۵ را در مذاکرات سرگرم کند تا دانشمندان هسته ای بتوانند در حاشیه ی امن مذاکرات ، به تکمیل چرخه علوم هسته‌ای بپردازند.

آیا می دانید آقای جلیلی موفق شده بود با بهانه های واهی (الکی) ، غرور غرب را لگدمال کرده و آنان را از استانبول به بغداد و از بغداد به مسکو و از مسکو به آلمااتی و از ... به ... بکشاند و به این ترتیب ایران به اوج قله ی هسته‌ای و عزت و اقتدار رسید.

آیا میدانید در دوران جلیلی ، حاضر به دادن امتیازات فراوان برای متوقف کردن فعالیتهای هسته ای ما بودند ، اگر چه ما یقین داشتیم که دروغ می گویند.

آیا می دانید غربی ها در مذاکرات آلماآتی ۲ حاضر به دادن امتیازاتی به مراتب بیشتر از امتیازات مطرح شده در توافقنامه ی ژنو شده بودند لیکن اقای جلیلی فقط در مقابل لغو یکجا و کامل تحریمها حاضر به امضای توافقنامه بود.

آیا می دانید وزیر امور خارجه آمریکا برای ملاقات با دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران و نه وزیر خارجه بمدت ۴۵ دقیقه به انتظار نشست ، اما موفق به مذاکره با جلیلی نشد و غرورش بشدت لطمه دید.

بقیه درادامه مطلب لطفا

آیا می دانید ، در کتاب خاطرات خانم کلینتون رسماً به موفقیت تیم مذاکره کننده ی قبلی اعتراف شده است و ایشان صراحتاً به شکسته شدن غرور غرب اذعان داشته است

آیا می دانید یکی از انتقاد های آقا روحانی به احمدی نژاد ، ناتوانی در پیشبرد مذاکرات هسته ای بود .
آقای روحانی مدعی بود ، دولت نهم و دهم هدفش از مذاکره صرفاً مذاکره برای مذاکره بود و ادعا می کرد که باید برای حل مسئله وارد میدان مذاکرات شویم و نه برای سرگرمی و مذاکره.

آیا می دانید آقای روحانی در نطق انتخاباتی خود مدعی شد که دم کدخدا ( یعنی آمریکا) را باید ببینیم و همه ی مشکلات تحریمها را یکجا حل کنیم.

آیا می دانید آقای روحانی در تبلیغات انتخاباتی خود مدعی بود که با وجود یک تیم قوی و احترام به غرب می توان به تفاهم رسید.

آیا می دانید آقای روحانی برای حل مسئله هسته ای و شکستن تحریمها از مقام معظم رهبری ۳ اختیار به شرح زیر طلب کرد:
اول انتقال حوزه ی تیم مذاکره از شورای عالی امنیت ملی به وزارت خارجه و تحت نظارت مستقیم خودش.
دوم مذاکره ی مستقیم با آمریکا.
سوم اختیار تام.

آیا می دانید حضرت آقا ، علیرغم اعلام عدم خوش بینی و بی اعتمادی به طرف آمریکایی ، با تمام خواسته های رئیس جمهور ، مشروط بر رعایت خطوط قرمز نظام موافقت فرمودند.

آیا می دانید ، رئیس جمهور محترم در تاریخ سوم آذر ماه سال گذشته طی نامه ی کتبی محضر مقام معظم رهبری ، ترک برداشتن تحریمها را به صورت رسمی اعلام کرد.

آیا می دانید آقای روحانی ، متعاقب نامه به محضر حضرت امام خامنه ای در آذر ماه سال گذشته ، در اجتماع مردم اهواز از نتیجه ی مذاکرات به عنوان برد بزرگ یاد کرده و اعلام کرد: " مذاکرات هسته ای ما یعنی سر فرود آوردن ۶ قدرت بزرگ در مقابل ایران مقتدر!!

آیا می دانید چند ماه از وعده ترک برداشتن تحریمها گذشته ولی هیچ گشایشی در مذاکرات حاصل نشده است.

آیا می دانید در توافقنامه تصریح شده که در صورت تحریم جدید ، توافقنامه بصورت یکجانبه باطل خواهدشد.

آیا می دانید طی چند ماه گذشته و بر خلاف توافقنامه ی ژنو تعداد ۷۱ مورد تحریم جدید بر علیه ایران اعمال شده است.

آیا می دانید ایران به صورت یکجانبه به تمامی تعهدات خود عمل کرد ولی ۱+۵ تقریباً به هیچ یک از تعهداتش عمل نکرد .

آیا می دانید طرف غربی در حقیقت هیچ پولی به ایران نداد مبلغ ۴/۲ میلیارد دلار را از یک حساب مسدود شده به یک حساب مسدود شده ی دیگر منتقل کردند.

آیا می دانید آمریکایی ها انعطاف و نرمش تیم مذاکره کننده ی ایرانی را بحساب ضعف ایران گذاشته و بر فشارهای سیاسی ، اقتصادی و... بر ایران افزوده اند.

آیا می دانید طرف آمریکایی به تلافی دوران جلیلی با چرخاندن ایران بین سوئیس ، پاریس ، نیویورک و... و توهین های آشکار و پی در پی به تحقیر ایران می پردازد.

آیا می دانید هم اینک با هدف انجام تعهدات یک طرفه تمامی فعالیتهای هسته ای ایران به حالت تعطیل در آمده است.

آیا می دانید علاوه بر ۳۰۰ کیلو گرم اورانیوم ۲۰ درصد که حاصل تلاش دانشمندان هسته ای و شهیدانی همچون شهریاری و علی محمدی و... بود ، ۷۰۰۰ کلیوگرم اورانیوم ۵ درصد را نی به صورت داوطلبانه نابود کرده ایم.

آیا می دانید دولت یازدهم در مقابل تحقیرها و توهین های غربی ها از خود خویشتن داری نشان داده و دیپلماسی لبخند را جایگزین مقابله به مثل کرده است.

آیا می دانید در دولت یازدهم ، مردم نسبت به روند مذاکرات و مباحث صورت گرفته فی مابین ایران و ۱+۵ کاملا نامحرم هستند و مردم باید گزارش مذاکرات را از منابع بیگانه و دشمن دریافت کنند ( که البته آنان نیز چون دشمن هستند طبعاً اخبار را با غرض و مرض منتشر می کنند).

آیا می دانید در کشور جمهوری اسلامی ایران ، و در دولت یازدهم ، در بحث هسته‌ای دانستن حق مردم نیست.

آیا می دانید در دولت یازدهم هیچ کس حق انتقاد از تیم مذاکره کننده را ندارد و در صورت انتقاد فوراً به بی سوادی ، بی شناسنامه بودن و... و اخیراً بی عقل بودن یا ناسالم بودن عقل متهم می شود.

آیا می دانید طی چند ماه گذشته ، بیش از ۳۰۰ توهین نثار منتقدین مذاکرات هسته ای شده است ، که سهم رئیس جمهور محترم ، بیش از ۷۰ توهین بوده است.

آیا می دانید برخی سیاسیون و صاحب نظران معتقدند که پرداختن به پرونده افرادی نظیر رحیمی با هدف دادن آدرس غلط و کم کردن فشار از دوش تیم مذاکره کننده صورت می پذیرد.

آیا می دانید دولت آمریکا در نتیجه ی انعطاف طرف ایرانی ، جسورتر شده و مجدداً از تهدید نظامی سخن به میان آورده است.

آیا می دانید دولت یازدهم برای برون رفت از بن بست اقتصادی عمدتاً به همین مذاکرات دل خوش داشته و تقریباً اقدام موثری در زمینه ی اقتصاد مقاومتی و سایر راههای برون رفت از بن بست هسته‌ای انجام نداده است.

آیا می دانید دولت یازدهم تقریبا از نتیجه گرفتن از مذاکرات ناامید شده و رئیس جمهور محترم در مراسم دیدار با افتخار آفرینان مسابقات آسیایی و پارا آسیایی به این مطلب اذعان داشته و گفته است: اگر یک ورزشکار در میدان مبارزه به حریف ببازد باید برای حریف برنده هورا کشیده و کف بزنند.

و آیا می دانید اگر دولت محترم بجای دیپلماسی لبخند ، با قاطعیت در مقابل زیاده خواهی ها و تحقیرهای غرب ایستاده و ابطال توافقنامه ی ژنو را اعلام کند:
- نزد مردم محبوب تر خواهد شد
- حمایت مضاعف مردم و رهبری را با خود خواهد داشت
- دندان طمع دشمن کنده خواهد شد
: و....

به یاد بیاوریم که پیر و مراد دلها و آن یار سفر کرده ، حضرت امام خمینی سلام الله علیه فرموده‌اند:
" این آقایانی که هی می روند سراغ اینکه چطور یک طرحی بدهند که مورد پسند غرب باشد بدانند که طرح مورد پسند غرب آن است که ما همه چیزمان تقدیمشان کنیم."

غرب مستکبر و چپاولگر فقط زبان زور را میفهمه